0 Kč
0 kusů
menu

Židle nebo křeslo? Problém jsme vyřešili za Vás!

19.7. 2016 | Autor: David Nosek

Otázka, která je stará snad jako lidstvo samo. V oblasti nábytku a s tím souvisejícím prodejem kancelářských židlí a křesel se naše společnost pohybuje již mnoho let. Do dnešního dne jsme nikde nenarazili na jakékoliv pravidlo, které by Vám zákazníkům mohlo rozklíčkovat, co je "židle" a co je "křeslo". Co vlastně hledáte, nebo co případně potřebujete.

Jedná se o krásu českého jazyka, který si s námi v tomto hraje. Někdo má představu takovou, že židle by měla být klasická dřevěná, na čtyřech nohách a postavená někde u jídelního stolu. Ale co si pak člověk má představit a hledat pod pojmem "kancelářská židle"? Zde již narážíme na problém. Židle už najednou není jen židle. Pro někoho je židle křeslo, neboli např. v daném případě rovnou "kancelářské křeslo". Někdo dokonce označuje tento produkt jako "kancelářská stolička". Další zmatení a slovíčkaření.

Co si pak vlastně představit a jaký je tedy pro nás i vás rozdíl mezi "kancelářskou židlí" a "kancelářským křeslem", či "kancelářskou stoličkou"?

Ani sami výrobci tohoto typu sortimentu nejsou zajedno. Jedni nazývají křeslo židlí a druzí zase naopak.

Sami vidíte, že není snadného vodítka, co a jak přesně nazývat.

Z naší strany jsme se příklonili k tomuto typu názvosloví:

Židle - klasická čtyřnohá, zpravidla dřevěná, případně s částečným čalouněním sedáku nebo opěráku.

Kancelářská židle - zpravidla na pětiramenném kříži, s nižší nebo středně vysokou zádovou opěrkou a bez hlavové opěrky.

Kancelářské křeslo - robustnějšího provedení, středně vysoká nebo vyšší zádová opěrka s možností rozšíření o hlavovou opěrku případně již včetně integrované opěrky hlavy.

Samozřejmě se jedná pouze o náš subjektivní pohled na danou problematiku názvosloví.

I v našem případě se může stát, že židle je křeslo a naopak a to z důvodu, že výrobce daného označuje daný produkt v rozporu s výše uvedenými pravidly.

Dle našeho pravidla má produkt hlavovou opěrku, což by mělo být křeslo, ale výrobce jej označuje jako židli. Z důvodu dohledatelnosti dle označení výrobce ponecháváme tedy pod jeho pojmenováním že se jedná o židli (ikdyž má hlavovou opěrku). Jako například zde.

Jak tedy správně a co hledat?

Hledejte obojí!

Nesoustřeďte se na to, co je židle a co je křeslo. Z tohoto pohledu na tom vůbec nezáleží. Hledejte produkt, který Vám bude plně vyhovovat. Jak po stránce funkčnosti, typového provedení, barevnosti, velikosti, ceně a mohých dalších parametrech.

Proč?

Protože právě hledáte-li židli, může se ten pravý typ pro Vás nacházet pod názvem křeslo.

Problém s označením jsme vyřešili za Vás!

Zde jsme umístili kompletní nabídku všech kancelářskách židlí i křesel. Při vyhledávání toho pravého produktu naleznete tedy vše a neminete ani jeden, který by Vás mohl potenciálně zaujmout.

V případě, se si nebudete s výběrem ani nadále vědět rady, nebojte se obrátit na naše odborně vyškolené pracovníky, kteří Vám rádi a ochotně pomůžou.

Tým spolupracovníků kancelarska-zidle.cz

v diskusi je 0 příspěvků

Diskuze
Napsat nový komentář